oben links oben rechts
left border
Szkolne Koło Caritas ˇ Cele i zadania ˇ Dokumenty ˇ Zarząd SKC ˇ Dekalog SKC ˇ Misje ˇ KontaktCzerwiec 30 2015 23:22:08
Nawigacja
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Kontakt
Szukaj
Konkursy
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wspólnota Krwi Chrystusa
Kliknij aby otworzyć!
Gimnazjum Publiczne i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Piwodzie z Filią w Cetuli
Misje franciszkańskie
Uganda
www.zakonfranciszkanow.pl
Caritas Archidiecezji Przemyskiej
Wejdź na stronę Caritas Archidiecezji Przemyskiej
Wizyta misjonarza
Facebook
Konkurs Biblijny dla Szkół Podstawowych "Wierzę w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego".


13 listopada 2013 r. odbył się Konkurs Biblijny dla Szkół Podstawowych "Wierzę w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego". Z naszej szkoły wzięło udział 23 uczniów; (IV - 7, V - 7, VI - 9). Do drugiego etapu (dekanalnego) zakwalifikowały się trzy osoby: Dominika Socha - IV klasa, Karolina Prymon - V klasa i Paulina Karakuła - VI klasa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Na wojennych cmentarzach
W poniedziałkowe popołudnie, 4 listopada wspólnie z opiekunami SKC wybraliśmy się na cmentarze wojenne znajdujące się w najbliższej okolicy. Na grobach i zbiorowych mogiłach cmentarzy w Ryszkowej Woli, Cetuli i Radawie zapaliliśmy znicze zebrane wcześniej przez uczniów naszej szkoły.
Wspólną modlitwą objęliśmy również nauczycieli spoczywających na odwiedzanych przez nas cmentarzach. Światełko pamięci zapłonęło na grobie p. Stanisławy Kinasiewicz wieloletniej nauczycielki i dyrektorki Szkoły Podstawowej w Piwodzie.
W atmosferze pogłębionej refleksji i zadumy modliliśmy się za Tych, którzy walczyli o wolność Ojczyzny oraz wspominaliśmy Tych, którzy odeszli od nas niedawno.

Monika
Światełko i modlitwa na grobach poległych za wolność ojczyzny

Pełni refleksji i zadumy stanęliśmy nad grobami żołnierzy poległych na polach bitewnych w okresie I wojny światowej. Na cmentarzach wojennych w Ryszkowej Woli. Cetuli, Radawie pochowani w pojedynczych i wspólnych mogiłach leżą żołnierze austro- węgierscy, niemeccy i rosyjscy.
Cicha modlitwa nad grobem i zapalenie światełka to wspomnienie tych, którzy odeszli oraz przestroga dla tych, którzy żyją a dla nas młodych doskonała lekcja historii.
"Pamiętajmy o tych zapomnianych, żeby o nas kiedyś pamiętano.""Pamiętajmy o tych zapomnianych, żeby o nas kiedyś pamiętano."Podarujmy symboliczną lampkę,
którą wolontariusze zapalą
na cmentarzach wojennych znajdujących się
na terenie naszej gminy.

Znicze składamy do 30 października 2013 r. w bibliotece szkolnej


Tydzień Misyjny20 października 2013 - Tydzień MisyjnyW swoich rozważaniach pamiętajmy o Misjach, wspierajmy je swoją modlitwą.


16 października- Święto Szkoły


Uroczysta msza święta koncelebrowana przez księdza prałata Władysława Prucnala, księdza prałata Franciszka Rząsę, księdza Zbigniewa Skrabuta oraz księży Andrzeja Kota i Mariusza Woźnego rozpoczęła obchody święta naszej szkoły. Do kościoła zostały wprowadzone relikwie błogosławionego Jana Pawła II- patrona naszej szkoły. Na zakończenie mszy cała społeczność szkolna oraz wierni oddali cześć relikwiom przez ich ucałowanie.
Druga część uroczystości odbyła się w szkole gdzie uczniowie klasy czwartej pod opieką p. Anny Stachurskiej zaprezentowali program artystyczny upamiętniający rocznicę wyboru na papieża Karola Wojtyły. Akademię uatrakcyjnił występ szkolnego chóru pod opieką p. Waldemara Wiatra.


XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę -10 października 2013

Nowy rok pracy rozpoczęliśmy wyjazdem do Częstochowy.
W XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę wzięło udział 17 tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski.
Tysiące dzieci i młodzieży zgromadziło się pod Jasnogórskim Szczytem, gdzie o godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem 398 pocztów sztandarowych. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz szkół im. Jana Pawła II. Kustosz Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie ks. prałat Jan Kabziński, przekazał Rodzinie Szkół relikwie błogosławionego papieża. Podczas przekazania relikwii uczniowie odśpiewali hymn Rodziny Szkół JP II.
Na zakończenie Eucharystii został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej, a także list do Ojca Świętego Franciszka. Jeden z uczniów przeczytał również modlitwę do bł. Jana Pawła II


Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas w Piwodzie w roku szkolnym 2012/2013
Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas w Piwodzie
w roku szkolnym 2012/2013

Główna nagroda dla naszych gimnazjalistów.


Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum - Marcin Cioch, Aleksandra Dudek oraz Magdalena Socha zajęli pierwsze miejsce w konkursie na projekt gry edukacyjnej o tematyce religijnej. Nagrodę za twórczą propozycję interaktywnej gry komputerowej łączącej zabawę z poznawaniem biblijnej postaci Noego wręczyli ks. Waldemar Janiga - Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej i ks. Mirosław Grendus - konsultant PCEN w Przemyślu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Matki
24 maja w świetlicy wiejskiej w Piwodzie odbyło się wielkie święto - Dzień Matki.
Szkolne Koło Caritas z racji tego święta przygotowało upominki dla naszych kochanych MAM.

Święto Afryki w naszej szkole

Od trzech lat Szkolne Koło Caritas W Piwodzie niesie pomoc dzieciom z Ugandy. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy sprawić im wielką radość. W tym celu zorganizowaliśmy "Dzień Afryki". który odbędzie się 14 czerwca w szkole. Chcemy, aby każdy kto przybędzie na to spotkanie poczuł się jak ludzie z Ugandy, dlatego od pewnego czasu robimy wioskę afrykańską. Do święta przygotowuje się również grupa dziewcząt, która wszystkim przybyłym zaprezentuje swój taniec . Cała inscenizacja będzie filmowana, więc dzieci z Ugandy będą mogły zobaczyć co dla nich zrobiliśmy.

Pomaganie im sprawia nam ogromną radość. we wszystkie nasze prace wkładamy serce i staramy się, aby były jak najlepsze. Bardzo ważne jest dla nas, aby nie brakowało im pożywienia, aby mogli się uczyć i spełniać marzenia. Jako wolontariusze niesiemy im pomoc, nas to wiele nie kosztuje, a im ratuje życie. Pomaganie ludziom powinno być celem naszego życia!

Patrycja Gawura.
Klasa III gimnazjum
Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
right border
unten links unten rechts


61311 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor
Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie