oben links oben rechts
left border
Szkolne Koło Caritas ˇ Cele i zadania ˇ Dokumenty ˇ Zarząd SKC ˇ Dekalog SKC ˇ Misje ˇ KontaktGrudzień 21 2014 07:47:20
Nawigacja
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Galeria
Kontakt
Szukaj
Konkursy
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wspólnota Krwi Chrystusa
Kliknij aby otworzyć!
Gimnazjum Publiczne i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Piwodzie z Filią w Cetuli
Misje franciszkańskie
Uganda
www.zakonfranciszkanow.pl
Caritas Archidiecezji Przemyskiej
Wejdź na stronę Caritas Archidiecezji Przemyskiej
16 października- Święto Szkoły


Uroczysta msza święta koncelebrowana przez księdza prałata Władysława Prucnala, księdza prałata Franciszka Rząsę, księdza Zbigniewa Skrabuta oraz księży Andrzeja Kota i Mariusza Woźnego rozpoczęła obchody święta naszej szkoły. Do kościoła zostały wprowadzone relikwie błogosławionego Jana Pawła II- patrona naszej szkoły. Na zakończenie mszy cała społeczność szkolna oraz wierni oddali cześć relikwiom przez ich ucałowanie.
Druga część uroczystości odbyła się w szkole gdzie uczniowie klasy czwartej pod opieką p. Anny Stachurskiej zaprezentowali program artystyczny upamiętniający rocznicę wyboru na papieża Karola Wojtyły. Akademię uatrakcyjnił występ szkolnego chóru pod opieką p. Waldemara Wiatra.


XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę -10 października 2013

Nowy rok pracy rozpoczęliśmy wyjazdem do Częstochowy.
W XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę wzięło udział 17 tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski.
Tysiące dzieci i młodzieży zgromadziło się pod Jasnogórskim Szczytem, gdzie o godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem 398 pocztów sztandarowych. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz szkół im. Jana Pawła II. Kustosz Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie ks. prałat Jan Kabziński, przekazał Rodzinie Szkół relikwie błogosławionego papieża. Podczas przekazania relikwii uczniowie odśpiewali hymn Rodziny Szkół JP II.
Na zakończenie Eucharystii został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej, a także list do Ojca Świętego Franciszka. Jeden z uczniów przeczytał również modlitwę do bł. Jana Pawła II


Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas w Piwodzie w roku szkolnym 2012/2013
Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas w Piwodzie
w roku szkolnym 2012/2013

Główna nagroda dla naszych gimnazjalistów.


Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum - Marcin Cioch, Aleksandra Dudek oraz Magdalena Socha zajęli pierwsze miejsce w konkursie na projekt gry edukacyjnej o tematyce religijnej. Nagrodę za twórczą propozycję interaktywnej gry komputerowej łączącej zabawę z poznawaniem biblijnej postaci Noego wręczyli ks. Waldemar Janiga - Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej i ks. Mirosław Grendus - konsultant PCEN w Przemyślu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Matki
24 maja w świetlicy wiejskiej w Piwodzie odbyło się wielkie święto - Dzień Matki.
Szkolne Koło Caritas z racji tego święta przygotowało upominki dla naszych kochanych MAM.

Święto Afryki w naszej szkole

Od trzech lat Szkolne Koło Caritas W Piwodzie niesie pomoc dzieciom z Ugandy. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy sprawić im wielką radość. W tym celu zorganizowaliśmy "Dzień Afryki". który odbędzie się 14 czerwca w szkole. Chcemy, aby każdy kto przybędzie na to spotkanie poczuł się jak ludzie z Ugandy, dlatego od pewnego czasu robimy wioskę afrykańską. Do święta przygotowuje się również grupa dziewcząt, która wszystkim przybyłym zaprezentuje swój taniec . Cała inscenizacja będzie filmowana, więc dzieci z Ugandy będą mogły zobaczyć co dla nich zrobiliśmy.

Pomaganie im sprawia nam ogromną radość. we wszystkie nasze prace wkładamy serce i staramy się, aby były jak najlepsze. Bardzo ważne jest dla nas, aby nie brakowało im pożywienia, aby mogli się uczyć i spełniać marzenia. Jako wolontariusze niesiemy im pomoc, nas to wiele nie kosztuje, a im ratuje życie. Pomaganie ludziom powinno być celem naszego życia!

Patrycja Gawura.
Klasa III gimnazjum
Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Janie Pawle
Pod koniec maja otrzymaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięło udział 7563 uczniów szkół podstawowych oraz 4966 uczniów gimnazjum.
Dla przypomnienia w Szkole Podstawowej w Piwodzie wzięło udział 14 osób, w Gimnazjum Publicznym - 16 osób. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród dzieci i młodzieży.
Wyniki konkursu
Szkoła Podstawowa w Piwodzie
Konrad Półtorak zdobył 172 punkty - 34 miejsce w Polsce - I w szkole
Robert Leś - 170 punktów - 35 miejsce w Polsce - II w szkole
Paulina Karakuła - 158 punktów - 41 miejsce w Polsce - III w szkole
Gimnazjum Publiczne w Piwodzie
Magdalena Socha zdobyła 206 punktów - 17 miejsce w Polsce - I w szkole
Patryk Brzuchacz - 206 punktów - 17 miejsce w Polsce - I w szkole
Joanna Socha - 204 punkty - 18 miejsce w Polsce - II w szkole
Dominika Gudziej - 200 punktów - 20 miejsce w Polsce - III w szkole
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.
"Wiara żywa uczynkami"

Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Tygodniu Miłosierdzia był organizatorem konkursu "Wiara żywa uczynkami", którego celem było zaprezentowanie talentu dzieci i młodzieży poprzez prace plastyczne. Szkolne Koło Caritas było organizatorem tego konkursu na terenie szkoły.W konkursie wzięło udział 27 uczniów szkoły podstawowej. Najlepsze prace zostały wysłane do głównego organizatora. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie
Dzień Wspólnoty
W tym roku nasze Szkolne Koło Caritas zostało zaproszone przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej na Dzień Wspólnoty, który odbył się w Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Łańcucie. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzie jest „Wiara, żywa uczynkami”.
Koncert charytatywny

7 kwietnia, podczas Niedzieli Miłosierdzia członkowie Szkolnego Koła Caritas ( 17 osób) razem z opiekunem panią Barbarą Leś i Dorotą Sochą wzięli udział w koncercie charytatywnym zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Na rynku w Łańcucie stała papierowa tablica z napisem „Miłosierdzie dla mnie to..." , gdzie każdy mógł zapisać swoje przemyślenia i emocje dotyczące miłosierdzia Bożego. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą której przewodniczył ks. prał. Bartosz Rajnowski. Bezpośrednio po uroczystościach w kościele uczestnicy święta Caritas przeszli do Miejskiego Domu Kultury na Koncert „Łańcucka Caritasiada - Wielkie Serce nam daj”. Jako pierwsza wystąpiła grupa teatralna „Rodzina” z Grzegorzówki Wólki ze spektaklem „Gość Oczekiwany”, następnie prezentowały się dzieci z Przedszkola nr 2 w Łańcucie, wychowankowie Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej. Zespół Taneczny „Gracja” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Markusy”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Karola Rosoła, solistki podopieczne Agnieszki Tomaszek, młodzież z Zespołu Szkół Technicznych, a także grupa muzyczna księży z Sanoka.
Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczęłał się 69 Tydzień Miłosierdzia w Polsce pod ogólnopolskim hasłem „Wiara żywa uczynkami"
Joanna Socha klasa I gimnazjum
Konkurs wiedzy o Janie Pawle II
5 kwietna w naszej szkole został przeprowadzony konkurs wiedzy o Janie Pawle II organizowanym przez "Olimpus". Wzięła w nim udział spora liczba uczniów- 14 ze szkoły podstawowej i 16 z gimnazjum. Uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach daje uczestnikom możliwość przybliżenia postaci Ojca Świętego Jana Pawła II, wzbogacenia swojej wiedzy ciekawostkami z Jego życia a co najważniejsze przybliżenia sobie jego nauk.
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
right border
unten links unten rechts


52102 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor
Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie